Blefaroplastyka – plastyka górnych powiek

Blefaroplastyka  czyli plastyka powiek to zabieg chirurgiczny, który polega na korekcji opadających powiek.

 

Wraz z wiekiem skóra powiek traci swoją sprężystość i elastyczność, w wyniku czego skóra opada. Ma to nie tylko wpływ na funkcje wzrokowe i estetyczne, ale także dodaje nam lat i wpływa niekorzystnie na wyraz naszej twarzy. 

Dzięki zabiegowi blefaroplastyki, który wykonasz w Beauty Lounge twoje spojrzenie znów stanie się pełne radości i promienne. 

Z chirurgicznego liftingu powiek, czyli blefaroplastyki,  korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg ten nie ma barier wiekowych, ważna jest rzetelna kwalifikacja pacjenta przez chirurga.

NA CZYM POLEGA ZABIEG PLASTYKI POWIEK?

Zabieg blefaroplastyki powiek górnych wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po dokładnej kwalifikacji i przygotowaniu pacjenta do zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, przez które usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z niewielkim fragmentem mięśnia. 

Zabieg trwa około kilkudziesięciu minut i kończy się założeniem bardzo cienkich szwów. Po zabiegu ustalana jest wizyta konsultacyjna, podczas której zostaną ściągnięte szwy. Najczęściej odbywa się ona po tygodniu. Na finalne efekty należy poczekać około 6 tygodni, aby skóra się w pełni zregenerowała.

PRZYCZYNY OPADANIA POWIEK GÓRNYCH

PRZECIWWSKAZANIA DO BLEFAROPLASTYKI

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU BLEFAROPLASTYKI?

Przed przystąpieniem do zabiegu blefaroplastyki należy odbyć konsultację z chirurgiem dr Maciejem Kowalewskim, który oceni stan skóry na powiekach oraz przeprowadzi rzetelną kwalifikację i zweryfikuje oczekiwania pacjenta wobec zabiegu. 

Na konsultacje warto zgłosić się z badaniami, które obejmują:

1.Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem blefaroplastyki należy zrezygnować z palenia tytoniu, nie zażywać leków rozrzedzających krew typu aspiryna czy ibuprofen oraz suplementów diety z takimi składnikami jak imbir, żeń-szeń, pieprz kajeński, czosnek. 

2.72 godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. 

3.W dniu zabiegu na okolicę oczu i twarzy nie aplikujemy kremów i makijażu.

ZALECENIA PO ZABIEGU BLEFAROPLASTYKI

1.Na zabieg dotrzyj z inną osobą, która poprowadzi samochód po zabiegu lub taksówką.

2.Nie wysilaj wzroku przez około 7 dni – ogranicz oglądanie TV czy pracę przy komputerze.

3.Soczewki kontaktowe można aplikować dopiero po ściągnięciu szwów.

4.Do 21 dni po zabiegu należy ograniczyć intensywną aktywność fizyczną.

5.Nie eksponuj oczu na działanie promieni UV – noś okulary przeciwsłoneczne. 

6.Miejsca blizn zabezpieczaj kremem z filtrem SPF 50.

7.Dokładny zakres pielęgnacji otrzymasz od lekarza w dniu zabiegu.

Konsultacja chirurgiczna z dr Maciejem Kowalewskim 

200 zł

Blefaroplastyka – plastyka górnych powiek 

4000-4500 zł *

*dokładna cena zostanie ustalona podczas wizyty konsultacyjnej 

Dr n.med. Maciej Kowalewski​

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, ukończył studia w 2006 roku na Wydziale Lekarskim w Krakowie. Bezpośrednio po stażu podyplomowym rozpoczął pracę w I Klinice Chirurgii UJ, gdzie w 2014 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. W 2015 otworzył specjalizację z transplantologii klinicznej w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie, którą uzyskał w 2017 roku. 

Członek wielu towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii, Europejskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Polskiego Towarzystwa Transplantologicznego. W Beauty Lounge zajmuje się zabiegami blefaroplastyki – czyli plastyki powiek, a także usuwaniem znamion skórnych.