Botoks – usuwanie zmarszczek, leczenie bruksizmu i nadpotliwości

Toksyna botulinowa to nieoceniony produkt do redukcji zmarszczek mimicznych na twarzy, a także leczenia nadpotliwości oraz bruksizmu. 

USUWANIE ZMARSZCZEK BOTOKSEM W KRAKOWIE

Zabieg usuwania zmarszcek jest krótki i nieinwazyjny, a efekty po zastosowaniu botoksu widoczne są już po kilku dniach od zabiegu. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej wykorzystujemy najczęściej w celu usunęcia zmarszczek, szczególnie z górnego piętra twarzy czyli zmarszczek na czole, redukcji tzw.,,lwiej zmarszczki” oraz ,,kurzych łapek”, czyli zmarszczek wokół oczu.  Dzięki temu zabiegowi możemy redukować także tzw.,,uśmiech dziąsłowy”, brukowaną brodę oraz zmarszczki palacza.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU Z TOKSYNĄ BOTULINOWĄ:

JAK PRZEBIEGA ZABIEG Z UŻYCIEM BOTOKSU?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej polega na domięśniowym podaniu preparatu. O ilości jednostek oraz miejscach podania decyduje lekarz po dokładnej konsultacji i analizie. Po wykonaniu zabiegu w miejscu wkłucia mogą być widoczne chwilowe zaczerwienienia jednak utrzymują się one zazwyczaj kilkanaście minut.

JAK NALEŻY POSTĘPOWAĆ PO ZABIEGU Z UŻYCIEM BOTOKSU?

JAK DŁUGO UTRZYMUJĄ SIĘ EFEKTY PO ZABIEGU BOTOKSEM?

Efekty zabiegu z użyciem toksyny botulinowej są bardzo indywidualne i zależą od trybu życia Pacjenta, a także siły mięśnia jaki zostaje wyłączony podczas zabiegu. Efekty w przypadku niwelowania zmarszczek utrzymują się od 3 do 8 miesięcy. W przypadku leczenia nadpotliwości efekty te mogą się utrzymywać nawet do 12 miesięcy. 

USUWANIE ZMARSZCZEK toksyną botulinową Azzalure 
1 okolica650zł
2 okolice1 200zł
3 okolice1 500zł

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI BOTOKSEM

Botoks sprawdza się także doskonale w leczeniu nadpotliwości dłoni, pach oraz stóp.  Po podaniu preparatu w obszary objęte nadpotliwością dochodzi do zablokowania połączeń nerwowo-mięśniowych, dzięki czemu zlokalizowane tam gruczoły przestają wydzielać pot.  

 

Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Leczenie nadpotliwości pach/ dłoni/ stóp

cena ustalana jest po konsultacji z lekarzem

LECZENIE BRUKSIZMU BOTOKSEM

Leczeniu bruksizmu botoksem pozwala skutecznie rozluźnić mięśnie szczęki, co niweluje zaciskanie mięśni żwaczy czyli popularny bruksizm. Metoda ta może być stosowana jako samodzielny sposób leczenia, a także jako uzupełnienie stosowania specjalistycznej szyny relaksacyjnej.

WSKAZANIA DO LECZENIA BRUKSIZMU BOTOKSEM

JAK WYGLĄDA ZABIEG LECZENIA BRUKSIZMU BOTOKSEM?

Zabieg wstrzyknięcia toksyny przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie musisz obawiać się bólu. Lekarz dopasowuje dawkę botoksu do Twoich potrzeb oraz ustalonego wcześniej celu terapii. Zabieg wykonywany jest za pomocą mikroigły, którą wstrzykuje się preparat do mięśni usytuowanych tuż pod skórą, a całość trwa kilkanaście minut. 

Leczenie bruksizmu

1500 zł