KWAS POLIMLEKOWY – SCULPTRA

Kwas polimlekowy – biostymulator tkankowy najwyższej generacji o działaniu uzupełniającym ubytki tkankowe – ,,lifting bez skalpela”.

Kwas polimlekowy w produkcie Sculptra jest znany i powszechnie stosowany w zabiegach medycyny estetycznej. Sculptra czyli kwas polimlekowy pozwala  na odtworzenie naturalnej objętości w tkankach, stymuluje on kolagen. Doskonale sprawdzi się w przypadku skór wiotkich, szczególnie w obszarze dolnego piętra twarzy czyli na policzkach i żuchwie. Możemy go wykorzystać także przy zabiegach odbudowujących grzbiety dłoni, szyję, dekolt czy skórę ramion, brzucha oraz pośladków.

W przypadku pracy z preparatem kwasu polimlekowego działamy dwutorowo:

Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom z zanikiem tkanki tłuszczowej czyli lipoatrofią.

PRZED ZABIEGIEM

Pytanie i odpowiedzi:

Zabieg Sculptra to produkt, który zawiera kwas L-polimlekowy o działaniu stymulującym skórę do produkcji kolagenu. Kolagen jest niezbędnym białkiem  skóry, którego zadaniem jest tworzenie ,,rusztowania” dla naszej skóry. Kwas polimlekowy ma za zadanie odbudować objętość tkanek głębokich, aby skóra pacjenta była napięta. Zabieg z użyciem kwasu polimlekowego nazywany jest liftingiem bez skalpela, ponieważ polega on na bardzo intensywnej przebudowie, w której dochodzi do uniesienia opadającej partii skóry i jej ujędrnienia. 

Zabieg Sculptra daje bardzo naturalne korzyści, bez karykaturalnego efektu wolumetrycznego, odmładza naszą skórę stopniowo i ujędrnia ją. Skóra po zabiegu wygląda na wypoczętą i odprężoną. 

Pacjenci bardzo cenią sobie efekt po wykonaniu Sculptra, ponieważ jest on wieloetapowy – wzrost napięcia tkanek odbywa się w przeciągu kilku tygodni, a nie od razu, co daje odbiór efektu jako naturalnej, zrelaksowanej twarzy lub ciała. 

Zabieg ten szczególnie polecamy osobom, które świadomie chcą działać w zakresie profilaktyki anti-aging, ale także tym, którzy chcą w sposób stopniowy przywrócić utraconą objętość. 

Zabieg Sculptra z wykorzystaniem stymulatora produkcji kolagenu polega na aplikacji produktu w odpowiednie partie twarzy. Zastosowanie stymulatora Sculptra  poprzedza konsultacja lekarska. Produkt z kwasem polimlekowym zostaje podany przez lekarza w głębokie warstwy skóry właściwej poprzez wykonanie iniekcji. Przed zabiegiem obszar jest znieczulany miejscowo przy użyciu maści z lidokainą.  Po każdym zabiegu leczony obszar należy dokładnie masować przez 5 minut, 5 razy dziennie przez 14 dni. Zapewnia to równomierne rozprowadzenie produktu, a co za tym idzie – naturalny wygląd po korekcji.
 
Leczenie preparatem Sculptra wymaga najczęściej wykonania serii zabiegów, zatem po zakończeniu każdego z nich Pacjent powinien umówić się z lekarzem prowadzącym na kolejną wizytę po upływie 4 do 6 tygodni, lub w innym terminie wskazanym przez lekarza po to, aby mógł on ocenić postępy i/lub wykonać kolejny zabieg.

Efekty po zastosowaniu zabiegu Sculptra utrzymują się do 25 miesięcy. Oczywiście jest to warunkowane czynnikami indywidualnymi.

 

Pełen rezultat widoczny jest kilka tygodni po zabiegu (koło 4-8 tygodni). W tym czasie preparat Sculptra stymuluje produkcję kolagenu, regeneruje i liftinguje skórę. 

 

Leczenie preparatem Sculptra wymaga najczęściej wykonania serii zabiegów, zatem po zakończeniu każdego z nich Pacjent powinien umówić się z lekarzem prowadzącym na kolejną wizytę po upływie 4 do 6 tygodni, lub w innym terminie wskazanym przez lekarza po to, aby mógł on ocenić postępy i/lub wykonać kolejny zabieg.

Zabieg trwa około 40 minut ( ze znieczuleniem), a pacjent bezpośrednio po zabiegu może wrócić do swoich codziennych aktywności. 

Ważne aby Pacjent po zabiegu stosował fotoprotekcję oraz nie korzystał z sauny i kąpieli słonecznych minimum 14 dni.

KWAS POLIMLEKOWY-SCULPTRA

1 ampułka                       1 800zł

2 ampułki                       3450 zł

3 ampułki                       5100 zł

4 ampułki                      6700 zł

5 ampułek                    8300 zł