NICI LIFTINGUJĄCE PDO

Nici liftingujące PDO to coraz chętniej wybierany zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. System nici PDO powstał w Korei Południowej kilka lat temu, gdzie zauważono, że ich obecność w tkance wzmacnia mięśnie i ścięgna organizmu. Obecnie ta metoda jest wykorzystywana na całym świecie w celach estetycznych, a produkty posiadają medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE. 

Za skrótem PDO stoją włókna polidioksanu. Stosuje się je do rewitalizacji skóry jak i do uniesienia tkanek, dlatego świetnie sprawdzają się w obrębie dolnego piętra twarzy. Nici umieszczone pod skórą stymulują organizm do naturalnych procesów wytwarzania kolagenu oraz działając w sposób mechaniczny dają efekt natychmiastowego liftingu. 

Zabieg liftingu nićmi PDO staje się bardzo popularny, ze względu na bardzo wysokie bezpieczeństwo zabiegowe, szybkie efekty, brak wymaganego wcześniejszego przygotowania oraz brak okresu rekonwalescencji. Już po niedługim czasie od zabiegu dostrzeżemy widoczny lifting skóry, a także spłycenie zmarszczek. Z biegiem czasu, kiedy nici zaczną czynnie stymulować procesy tworzenia nowych włókien kolagenowych, zaczniemy zauważać coraz to lepsze rezultaty, w postaci lepszego napięcia i elastyczności skóry. 

Po dokładnym wywiadzie i omówieniu zabiegu zakwalifikowany obszar zostaje znieczulony, dzięki czemu cała procedura jest bezbolesna. Następnie lekarz medycyny estetycznej umieszcza nici pod skórą, co trwa zazwyczaj do kilkunastu minut. Nici PDO dają możliwość uniesienia tkanek, co powoduje widoczne odmłodzenie, ale nie zmienia to rysów twarzy. Wskazaniem do zabiegu są opadające policzki, podwójny podbródek, wyraźne bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza i zmarszczki w okolicy oczu.

PRZED ZABIEGIEM

Pytania i odpowiedzi:

Nici PDO wykonane są z substancji, która stopniowo rozpuszcza się w tkance – po około 6 miesiącach od wprowadzenia w skórę, a efekt zabiegu utrzymuję się nawet do 2 lat.

Przed wykonaniem każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzamy szczegółowy wywiad i wykluczamy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Do nich zaliczamy m.in.: 

– ciąża oraz karmienie piersią 

– stany zapalne skóry bądź tkanki podskórnej 

– choroby autoimmunologiczne 

– choroby nowotworowe 

– padaczka 

– zrosty, zwłóknienia zlokalizowane w miejscu zabiegu 

– problemy z krzepliwością krwi

Bezpośrednio po zabiegu nie dotykamy miejsca nakłuć, aby nie doprowadzić do zakażenia. Po zabiegu nie nakładamy makijażu. Przez 24h po zabiegu unikamy spożywania alkoholu. Staramy się nie uciskać, nie masować i nie pocierać miejsca poddanemu zabiegowi. Szczegółowe zalecenia zawsze otrzymasz od lekarza w dniu zabiegu. 

NICI PDO 
Nici PDO – owal twarzy; chomiki – 20 szt.1 200zł
Nici PDO – dekolt – rewitalizacja1 000zł
Nici PDO – marionetki/bruzdy800zł
Nici PDO – szyja + owal twarzy1 700zł
Nici PDO – dolina łez1 000zł