Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie skóry to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych  w Beauty Lounge przez kosmetologów. Różnorodne metody, które zostaną dobrane po ocenie stanu skóry przez specjalistę, pozwalają na pozbycie się niedoskonałości takich jak zaskórniki otwarte i zamknięte, stany zapalne oraz prosaki. 

Istotą oczyszczania jest usunięcie niedoskonałości oraz nagromadzonych w skórze zanieczyszczeń w konsekwencji czego skóra staje się gładka i promienna, a pory zwężone.

Wśród dostępnych zabiegów należących do tej grupy możemy wyróżnić:

Efekty oczyszczania skóry w gabinecie kosmetycznym są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak zazwyczaj aby uzyskać pełne działanie przeciwbakteryjne sugerowana jest sesja zabiegowa polegająca na odbyciu 2-4 wizyt w odstępach co 7-30 dni w zależności od aktualnej kondycji skóry.

Zabiegi oczyszczania skóry możemy wykonywać nie tylko na twarzy, ale także na szyi, dekolcie czy plecach. Dedykowane są nie tylko nastolatkom. Z tego rodzaju zabiegów często korzystają również osoby dorosłe, u których pojawia się trądzik wieku dojrzałego czy hormonalny. 

JAKIE SĄ EFEKTY PO ZABIEGU OCZYSZCZANIA SKÓRY?

Bezpośrednio po zabiegach oczyszczania skóry może pojawić się podrażnienie, które przeważnie ustępuje w przeciągu doby. Jest to zupełnie normalne, ponieważ wykorzystując techniki mechaniczne wywieramy nacisk na tkanki. W przypadku wykorzystania w zabiegu peelingów chemicznych m.in. Kwasu salicylowego czy migdałowego możemy spodziewać się także złuszczania naskórka, które potrwa do siedmiu dni.

ZALECENIA PO ZABIEGU OCZYSZCZANIA SKÓRY

Bez względu na porę roku po zabiegu oczyszczania twarzy należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV. 

Należy wówczas pamiętać o fotoprotekcji – minimum przez 14 dni, czyli stosowaniu kremów z wysokim SPF, najlepiej 50. To ochroni Twoją skórę przed wystąpieniem podrażnień oraz przebarwień. Nie wolno korzystać w tym okresie także z solarium. 

Do 7 dni od wykonania zabiegu zalecamy unikać basenów, saun i term. 

Do 48 h od wykonania zabiegu należy ograniczyć stosowanie makijażu, szczególnie podkładów wodoodpornych oraz kosmetyków zawierających kwasy, w tym także witaminę A.

Wieloetapowe oczyszczanie skóry z peelingami chemicznymi  280 – 350 zł
Oczyszczanie manualne z pielęgnacją  250 zł 
Rossatore – terapia dla skór z trądzikiem różowatym 290 zł
Indywidualna terapia peelingami chemicznymi MESOESTETIC  Pojedynczy peeling 250 zł  Terapia z dwoma peelingami 350 zł