Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne czyli popularne kwasy to produkty, po które najczęściej sięgają nasi kosmetolodzy w swojej codziennej pracy. Szerokie spektrum produktów z gamy peelingów chemicznych pozwala nam na dobór odpowiedniego stężenia i rodzaju do problemu skóry. Peelingi chemiczne – w zależności od rodzaju – mogą działać powierzchownie i nie podrażniać naskórka lub bardziej intensywnie, wywołując złuszczanie.

Poprzez zastosowanie ,,kwasów” możemy zniwelować takie problemy jak:

Indywidualny schemat Twojej terapii przy użyciu peelingów chemicznych otrzymasz w formie Beauty Planu po dokładnej analizie i ocenie skóry przez kosmetologa.

Zalety zabiegu z peelingami chemicznymi:

Do najbardziej popularnych peelingów chemicznych w Beauty Lounge należą:

RETIX.C z mikronakłuwaniem

Terapia łącząca zabieg mikronakłuwania z procedurą Retix.C to autorska propozycja mgr Dagmary Nowak, którą od lat z wysoką skutecznością wykonuje dla swoich pacjentów. To zabieg stymulująco-złuszczający zarówno na twarz jak i ciało. Kompleksowa kuracja depigmentująco – anti-agingowa, która wygładza i ujędrnia skórę, redukuje niedoskonałości, rozjaśnia przebarwienia oraz intensywnie odnawia naskórek.

WSKAZANIA DO TERAPI RETIX.C Z MIKRONAKŁUWANIEM

KORZYŚCI PO ZASTOSOWANIU TERAPII MIKRONAKŁUWANIA Z RETIX.C

Dzięki zastosowaniu w jednym zabiegu stymulujących mikronakłuć wraz z składnikami aktywnymi takimi jak retinol 4%, witamina C oraz proteoglikany osiągniesz rezultaty już po pierwszym zabiegu. 

Dla uzyskania w pełni satysfakcjonujących efektów polecamy wykonać serie 2-3 zabiegów co około miesiąc.

ZALECENIA PO ZABIEGU RETIX.C Z MIKRONAKŁUWANIEM

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja po wykonaniu zabiegu. Należy stosować krem pozabiegowy, ponieważ przyspiesza on proces regeneracji 

i złuszczenia. Należy również  nakładać kilka razy dziennie  krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF +50) przez okres 4 tygodni po zabiegu. 

Poza tym bardzo ważne jest przestrzeganie dodatkowych indywidualnych zaleceń. Każdy Beauty Plan układamy w Beauty Lounge indywidualnie dlatego po dokładnej analizie  skóry i wyznaczeniu celu terapii dowiesz ile zabiegów oraz jakie ich rodzaje będą  Ci potrzebne by osiągnąć wyznaczony cel.

TCA – peeling chemiczny kwasem trójchlorooctowym

Easy TCA od Skintech to idelana propozycja dla osób, które borykaja się z przebarwieniami skóry, nierównomierną strukturą – bliznami potrądzikowymi  i brakiem blasu oraz napięcia. 

Jest to peeling zawierający 15% stężenie TCA, czyli kwasu trójchlorooctowego o działaniu średnio-głębokim, który rekomendujemy w przypadku:

  • oznak fotostrazenia skóry, 
  • występowaniu trądziku i blizn potrądzikowych,
  • melasmy,
  • występowaniu plam soczewicowatych.

Terapia z zastowosaniem peelingu TCA 

Peeling TCA przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jednak by osiągnąć najlepsze rezultaty, należy wykonać 4-8 zabiegów w odstępach 2-8 tygodni. W zależności od czasu aplikacji kwasu na skórze i ilości warstw można osiągnąć różną głębokość penetracji peelingu. Program zabiegów musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU TCA ?

Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę,mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.

  • przed zabiegiem należy zgłosić lekarzowi przyjmowane leki,
  • w przypadku doustnej izotretynoiny (np. Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany po minimum 2 miesiącach od zakończenia terapii

JAK WYGLĄDA ZABIEG Z UŻYCIEM TCA?

Zabieg polega na aplikowaniu warstwowo na skórę specjalego roztworu kwasu trójchlorooctowego. O ilości wart decyduje specjalista Beauty Lounge, który wykonuje zabieg. 

Po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk oraz rumień. Pacjent ma zakładana specjalną kremową maskę na obszar zabiegowy, która chroni i koi skórę. Maskę należy zmyć samodzielnie w domu po około 8 godzinach, jednak czas ten jest ustalany indywidualnie w trakcie zabiegu.

ZALECENIA PO ZABIEGU TCA

Bardzo ważne jest stosowanie kremu pozabiegowego, ponieważ przyspiesza on proces regeneracji i złuszczenia. Należy również  nakładać kilka razy dziennie  krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF +50) przez okres 4 tygodni po zabiegu. Poza tym bardzo ważne jest przestrzeganie dodatkowych indywidualnych zaleceń.

RETIX.C – 4% retinol, wit.C i antyoksydanty (rozświetlenie, redukcja przebarwień, zmniejszenie porów)

300 zł

Peeling chemiczny azelainowy + salicylowy z pielęgnacją dla skór wrażliwych i podrażnionych)

300 zł

Peeling Jessnera – przebarwienia i trądzik hormonalny

250 zł

TCA Pain Control – medyczny peeling z kwasem trójchlorooctowym i fenolem (redukcja przebarwień, przebudowa skóry, redukcja trądziku)

450 zł