RETIX.C

Retix.C to intensywna kuracja odmładzająca i odbudowująca skórę z retinolem, witaminą C i proteoglikanami. Preparat silnie stymuluje odnowę tkankową, usuwa martwe komórki naskórka odświeżając i intensywnie wygładzając skórę. Kuracja redukuje niedoskonałości (zmarszczki, zaskórniki, przebarwienia), nawilża, rozjaśnia i rozświetla skórę. Efekty są widoczne już po 1 zabiegu. 

Wskazaniem do zabiegu Retix.C jest melasma, wiotka skóra, niedoskonałości (zmarszczki, nierówności i rozszerzone pory) oraz objawy fotostarzenia. Preparat ten bazuje na 4% retinolu, który jest jedną z najlepiej działających substancji o udokumentowanym działaniu w walce ze starzeniem się skóry. Zabieg rozpoczyna się wmasowaniem ampułki z witaminą C i kompleksem antyoksydantów. Następnie aplikuje się maskę na bazie retinolu, którą pozostawiamy na skórze 6-8 godzin. Po upływie ustalonego czasu  maskę zmywamy w domu letnią wodą. Po około 2-3 dniach następuje proces złuszczania. W tym czasie skóra może być uwrażliwiona, dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich kremów pielęgnacyjnych zaleconych przez specjalistę. 

Po zabiegu należy stosować filtr UV o wysokim faktorze ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50+) oraz unikać ekspozycji na słońce przez 4 tygodnie po zabiegu. W przypadku złuszczania naskórka, nie należy go zrywać. Naskórek musi złuszczyć się sam. 

Do przeciwwskazań należą m.in. ciąża, laktacja, stany zapalne, podrażnienie i infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, alergia na składniki preparatu, nowotwory, przewlekłe choroby skóry, antybiotykoterapia, retinoidy i inne kuracje dermatologiczne.

PRZED ZABIEGIEM

Pytania i odpowiedzi:

Na około tydzień przed zabiegiem nie stosować samoopalaczy i nie opalać, się, nie używać peelingu, a także nie depilować skóry. Mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni golić twarzy.

Po zabiegu należy bardzo delikatnie postępować ze skórą. Po zmyciu maski retinolowej po upływie określonego przez specjalistę czasu należy stosować kremy nawilżające i łagodzące, a twarz myć bardzo delikatnymi preparatami zaleconymi w trakcie wizyty. Nie wolno pocierać twarzy, delikatnie osuszamy twarz za pomocą czystego, najlepiej jednorazowego ręcznika. Nie wykonujemy peelingów i nie przyspieszamy procesu złuszczania. Kremy z filtrem powinno stosować się przez cały proces złuszczania oraz jeszcze przez minimum miesiąc od zakończenia kuracji. Pamiętajmy, że filtr SPF należy reaplikować co około 2-3 godziny.

Po upływie około 2-3 dni od wykonania zabiegu skóra zaczyna się stopniowo złuszczać. Proces ten może trwać do około 7-10 dni w zależności od rodzaju skóry, jej zdolności regeneracyjnych i od stosowanych preparatów. 

Retix.C – terapia anti-age + depigmentacja300zł