skóra latem

Okres wiosenno-letni jest dla naszej skóry szczególnie trudny. Oprócz emitowanego przez ekrany smartfonów światła niebieskiego, na które jesteśmy narażeni przez cały rok, dochodzi do tego intensywne  promieniowanie UVA i UVB. Nadchodzące miesiące to czas najintensywniejszego nasłonecznienia, dlatego właśnie teraz – bardziej niż kiedykolwiek – skóra potrzebuje odpowiedniej ochrony. Jak o nią zadbać?

Ochrona przed promieniowaniem powinna iść z parze z odpowiednim nawilżaniem i nawadnianiem. Dlatego kluczem w pielęgnacji wiosenno-letniej są zabiegi mocno stymulujące i nawilżające skórę oraz regenerujące płaszcz hydrolipidowy, by zapobiegać transepidermalnej ucieczce wody. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać, że ostre słońce uniemożliwia proces regeneracji po zabiegach najbardziej inwazyjnych. Zatem na jakie zabiegi warto się teraz zdecydować?

Zabiegowe TOP 3

Spośród wszystkich zdecydowanie warto wymienić trzy podstawowe nieinwazyjne zabiegi, które nie tylko zastymulują skórę, lecz również zapewnią jej efektywne nawilżenie i ochronę. Pierwszym z nich jest infuzja tlenowa – nazywana często zabiegiem gwiazd, bo natychmiastowo poprawia wygląd skóry przed tzw. „wielkim wyjściem”. Zabieg ten bardzo mocno dotlenia skórę, a przy tym jest niezwykle przyjemny, lekki i orzeźwiający. Polega na tym, że poprzez hiperbaryczny tlen pod wysokim ciśnieniem w głąb skóry wtłaczane są substancje aktywne takie jak witamina C, kwas hialuronowy czy ceramidy. Jest to zabieg zapewniający tzw. efekt glow skin, polegający na rozjaśnieniu i mocnym nawodnieniu skóry, co jest obecnie bardzo pożądane przez większość kobiet. Zabieg nie wyklucza z aktywności zawodowej, jest tzw. zabiegiem ,,bankietowym” czy ,,lunchowym”, bardzo chętnie wybieranym również przez mężczyzn.

Kolejnym zabiegiem, na który w okresie letnim należy zwrócić uwagę, jest mezoterapia igłowa, czy też jej unowocześniona odmiana w postaci mezoterapii próżniowej. Ta forma znanego od wielu lat zabiegu mocno ogranicza wszelkie dolegliwości bólowe i nie wyklucza z codziennego życia, a rekonwalescencja zachodzi już w przeciągu kilku godzin od zabiegu. Po jego wykonaniu możliwy jest więc szybki powrót do aktywności na świeżym powietrzu i do codziennych zajęć. Podczas mezoterapii do skóry właściwej dostarczane są substancje takie jak kwas hialuronowy, aminokwasy i witaminy, a więc wszystko to, co mocno odżywia i nawilża, a także zapewnia wspomniany pożądany efekt glow & healthy skin.

Jako ostatnie warto wymienić zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem kapsułkowanego tlenu i masek w płatach. Na rynku dostępne są produkty różnych firm, a wszystkie mają na celu intensywne dotlenienie skóry i zabezpieczenie płaszcza hydrolipidowego przed ucieczką wody z naskórka (transepidermalną utratą wody) – co jest możliwe dzięki aplikacji maski okluzyjnej z różnego typu składnikami aktywnymi na twarz.

Opisane zabiegi mogą działać skutecznie wiosną i latem, kiedy odpowiednio zatroszczymy się przy tym o dobrą kondycję skóry. Jednak tego, co to dokładnie oznacza, dowiecie się już z kolejnego wpisu na naszym blogu! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz